Wizytówki online

Druk offsetowy

Druk offsetowy jest to odmiana druku płaskiego. W tej procedurze obraz jest przenoszony z płaskiej formy drukowej na papier lub na inne podłoże, za pomocą cylindra.

Jest to metoda szczególnie stosowana przy zamówieniach powyżej tysiąca egzemplarzy. Dlatego też osoby, które planują wykonanie dużej ilości wizytówek powinny skorzystać z tej metody druku. Przy dużych nakładach koszt pojedynczej wizytówki jest konkurencyjny w stosunku do pozostałych metod, a przede wszystkim w stosunku do metody druku cyfrowego. Dlatego tez wybierając między metoda druku cyfrowego a offsetowego zastanówmy się najpierw nad ilością egzemplarzy, a to ułatwi nam podjęcie korzystnej dla nas decyzji. Należy jednak wiedzieć i nie zapominać o tym, iż końcowa cena to nie tylko ilość nakładów, ale również ilość zastosowanych kolorów. Im ciekawsza kolorystyka tym wyższa cena. Jeżeli jednak zależy nam na bogatej formie i profesjonalnym wyglądzie wizytówek, musimy się liczyć z kosztami ich wykonania.

Drukarka offsetowa HP Indigo 5500

Drukarka offsetowa HP Indigo 5500

Druk offsetowy jest przede wszystkim wykonywany na papierze, który może być dodatkowo foliowany, w zależności od preferencji klienta może to być bardziej elegancka folia matowa lub folia błyszcząca.

Następujący film pokazuje maszynę Ryobi 754: