Wizytówki online

Koncepcje innowacyjnych skanerów wizytówek

B-Scanner

Koncepcja nowego skanera do wizytówek powstała przy współpracy dwóch projektantów: Sungwoo Park i Bongkun Shin. Urządzenie to opiera się na prostocie i funkcjonalności.

Portable Business Card Scanner

B-Scanner – mobilny skaner wizytówek

Działanie B-Scanner

Działanie skanera B-Scanner

Źródło zdjęć: http://www.yankodesign.com/

Aby zeskanować obraz wystarczy, bowiem wsunąć wizytówkę do urządzenia, a później przycisnąć jeden klawisz. Następnie przesłana do urządzenia treść naszego biletu wizytowego zostanie pokazana na wyświetlaczu OLED, dzięki któremu będziemy mieli wgląd do naszych kontaktów. Jak na razie nie wiadomo jednak do końca ile owych obrazów będziemy mogli wgrać do pamięci tego skanera, gdyż obecnie jest to tylko koncepcja, która niekoniecznie pojawi się na rynku.

Sharp LCD z wbudowanym skanerem

Projekt 3,5 calowego wyświetlacza LCD ze zintegrowanym skanerem został przedstawiony przez japońską firmę Sharp podczas targów CEATEC. Zapewne jest to niezwykle ciekawe i pomysłowe urządzenie, które być może zaistnieje na rynku. To niewielkie narzędzie może pełnić funkcje ekranu dotykowego a także rozpoznawać odciski linii papilarnych czy też po prostu skanować przeróżne dokumenty, w tym wizytówki. Już na targach przedstawiono, że zeskanowanie tekstu standardowej wizytówki może trwać około sekundy. Pomysł na nowy rodzaj skanera do wizytówek jest na pewno ciekawy i innowacyjny.

Skaner Sharp LCD

Skaner wizytówek Sharp LCD