Wizytówki online

Kartoteki na wizytówki

Kartoteki to jeden z ważniejszych elementów występujących w większości biur, firm czy przedsiębiorstw. Służyć on ma do łatwego przechowywania wizytówek i szybkiego przeszukiwania danych. Dzięki zastosowanej konstrukcji nie zajmuje zbyt dużo miejsca, jest lekki i można go łatwo przenosić.

Kartoteki można dodatkowo wzbogacić o indeksy, dzięki czemu wszelkie dane będą odpowiednio segregowane, co ułatwi ich znalezienie.

Nie jest to tania inwestycja, ale na pewno opłacalna. Polecana głównie przedsiębiorcom, jako praktyczny dodatek na biurko.

Obecnie dostępne są na rynku głównie trzy rodzaje kartotek, a są to:

Kartoteki obrotowe

Kartoteki takie zostały utworzone przy zastosowaniu mechanizmu obrotowego. Konstrukcja ta tworzy znakomity system do przechowywania i wykorzystywania informacji zawartych na biletach wizytowych.

Obecnie dostępne są dwa rodzaje kartotek obrotowych. Są to klasyczne kartoteki otwarte oraz mniej popularne, ale bardziej funkcjonalne kartoteki zamykane. Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie i ochronie naszych zbiorów wizytówek to wybierzemy opcję drugą.

Wizytówki umieszczane są w specjalnych koszulkach, co stanowi ich zabezpieczenie przed zniszczeniem. Dodatkowym atutem jest możliwość uzupełniania zbiorów poprzez dodawanie kolejnych koszulek. Do kartoteki można również dodać klasyczne białe karty, które mogą służyć do zapisywania własnoręcznie danych kontaktowych. W celu segregacji poszczególnych wizytówek, proponuję zastosowanie indeksu alfabetycznego.

Kartoteki obrotowe to zdecydowanie najpopularniejsze formy kartotek. Są najczęściej wybierane przez klientów, gdyż są praktyczne i zajmują mało miejsca.

Kartoteka otwarta Rolodex

Kartoteka na wizytówki Rolodex

Kartoteka zamknięta Rolodex

Kartoteka na wizytówki Rolodex

Źródło zdjęć: http://www.rolodex.com/

Kartoteki w formie pudełka

Kartoteki w formie pudełka są mniej popularne niż kartoteki obrotowe, gdyż są w stanie pomieścić mniejszą ilość wizytówek i zajmują nieco więcej miejsca.

Niewątpliwie jednak stanowią one system łatwego i czytelnego przechowywania danych, a zastosowanie dodatkowo kart wizytowych czy indeksu alfabetycznego wzbogaca je o dodatkowe funkcje.

Kartoteki tego rodzaju polecane są głównie osobom, którym zależy przede wszystkim na prostej i przejrzystej formie wizytownika. Kartoteka taka znakomicie prezentuje się na biurku w pokoju, czy na stoliku koło aparatu telefonicznego.

Kartoteka w formie pudełka

Kartoteka w formie pudełka Rolodex

Kartoteki zamykane w formie pudełka

Kartoteki w formie pudełka, wyposażone dodatkowo w górna pokrywę, wydają się być znakomitym rozwiązaniem dla osób, które ze względu na wykonywany zawód są zmuszone do częstych podróży. Wizytownik taki może zapewnić zabranie najpotrzebniejszych zbiorów kontaktowych. Dodatkowo istnieje ochrona, w postaci górnej pokrywy, która zabezpiecza bilety wizytowe przed zniszczeniem czy zgubieniem.

Wizytownik taki to znakomity system do przechowywania i wykorzystywania informacji zawartych na wizytówkach. Jest lekki, bezpieczny i praktyczny oraz nie zajmuje zbyt dużo miejsca.

Kartoteka zamykana w formie pudełka

Kartoteka zamykana w formie pudełka Rolodex