Wizytówki online

Wizytówki papierowe

Tradycyjne wizytówki papierowe są używane od dawna. Polecane są szczególnie osobom, którym zależy na szybkim wykonaniu i niskiej cenie produktu. Mamy tutaj, co najmniej dwa rodzaje materiałów, na których możemy je drukować. Tańszym, ale mniej trwałym jest karton. Wizytówki wykonane z takiej faktury niestety szybko ulegają zniszczeniu. Dlatego tez istnieje alternatywa, a mianowicie papier kredowy. Druk na tym papierze zapewnia dobrą jakość i trwały efekt. Zastanówmy się również nad forma i wyglądem naszych wizytówek. Możliwości jest, bowiem wiele. Mogą być: jednostronne lub dwustronne. Jeżeli zdecydujemy się na formę klasyczną, to będą to wizytówki jednostronne, czarno-białe. Prosta forma i jasny przekaz to ich cechy charakterystyczne. Osobom, którym zależy na oryginalnym wyglądzie i bogatej kolorystyce, zaproponowałabym wizytówki dwustronne, kolorowe. Są one nieco droższe od klasycznych, ale mają ciekawszy i bardziej nietypowy wygląd.

Wizytówki papierowe mogą również przybierać różne formy. To od nas zależy, czy będą one klasyczne—prostokątne, czy też wycięte w wybrany przez nas kształt.

Powierzchnia wizytówki może być uszlachetniona. Poniżej przedstawiam formy, które mogą być w tym celu zastosowane.

Wizytówki foliowane

Mamy tutaj dwie opcje: wizytówki foliowane jednostronnie lub dwustronnie. Bardziej praktyczne wydają się foliowane tylko z jednej strony. Pozwalają one, bowiem jednocześnie na umieszczanie odręcznie informacji na odwrocie wizytówki. Dodatkowo strona, na której znajdują się nasze dane kontaktowe jest chroniona i zabezpieczona przed uszkodzeniem, dzięki zastosowaniu techniki foliowania. Powinniśmy również zdecydować o rodzaju folii: czy ma być matowa czy błyszcząca. Ma to, bowiem wpływ na końcowy efekt i wygląd.

Wizytówki lakierowane

Wizytówki przed zastosowaniem techniki foliowania mogą być dodatkowo pokryte lakierem dyspersyjnym. Dzięki temu zyskują one elegancki wygląd. Zastosowanie lakieru zdecydowanie ożywia kolory i zabezpiecza wizytówkę, nadaje sztywność, zwiększając jej trwałość.

Wizytówki tłoczone

Jest to znakomity sposób, aby uatrakcyjnić klasyczne wizytówki. Najpierw są one drukowane a następnie zdobione tłoczeniem wybranego przez nas elementu. W efekcie końcowym fragment ten jest delikatnie uwypuklony, nadając wizytówce prestiżowy wygląd. Wizytówka taka jest jedyna w swoim rodzaju i wyraźnie odróżnia się od pozostałych.

Wizytówki wypukłe

Jest to nowoczesne i prestiżowe rozwiązanie. Cechą charakterystyczna takich wizytówek jest wyraźny, wypukły druk. Dzięki temu wizytówka zyskuje oryginalny i doskonały wygląd. Szczególnie polecane osobom wymagającym i otwartym na nowe rozwiązania. Cena na pewno jest wyższa niż w przypadku klasycznej, papierowej wizytówki, ale z drugiej strony możemy być pewni, iż nasza wizytówka będzie wyjątkowa i elegancka.

Wizytówki sztancowane

Wizytówki papierowe mogą również przybierać kształt karty kredytowej. Dlatego tez są tworzone przy zachowaniu charakterystycznych zaokrąglonych narożników. Zdecydowanie ułatwia to ich przechowywanie, dzięki czemu są bardziej funkcjonalne.