Wizytówki online

Cechy skanerów wizytówek

Outlook, książka adresowa

Microsoft Outlook 2007Skanery do wizytówek są najczęściej wyposażone w funkcję, która umożliwia zaraz po zeskanowaniu dokumentów przekazanie informacji na nich zawartych bezpośrednio do programów, takich jak na przykład: Outlook, Address Book czy Notes. Dlatego też wybierając interesujący nas skaner zwróćmy uwagę na ten istotny element.

Synchronizowanie z urządzeniami mobilnymi

BlackberryFunkcja synchronizowania z urządzeniami mobilnymi jest głównie przydatna dla osób często podróżujących w celach biznesowych. Umożliwia ona, bowiem natychmiastowe zeskanowanie zawartości wizytówek do urządzeń mobilnych jak na przykład: iPhone, Blackberry, Palm. Dlatego też warto zwrócić uwagę na to czy skaner do wizytówek, który chcemy kupić jest kompatybilny z naszym telefonem.

Oprogramowanie OCR

Abbyy FineReaderOCR to system, który zaraz po zeskanowaniu dokumentu, rozpoznaje dane a następnie zapisuje je do bazy elektronicznej. Obecnie dostępne są na rynku skanery, które rozpoznają wizytówki nawet z 217 krajów. Istnieją również specjalne programy wykonujące zadania OCR, np. FineReader albo OmniPage.

Skanowany obraz w pełnym kolorze lub w czarnym i białym

Poszczególne skanery do wizytówek wyposażone są w funkcje skanowania wyłącznie w kolorze czarno-białym lub w skali szarości albo takie, które skanują obraz w pełnym kolorze.

Skanowanie jednostronne lub dwustronne (dupleksowe)

SkanerDo wyboru mamy dwa rodzaje skanerów, mogą być takie, które skanują wyłącznie jednostronnie, ale też takie, które skanują obraz dwustronnie. Te drugie wydają się być bardziej funkcjonalne, gdyż umożliwiają skopiowanie informacji zawartych również na odwrocie wizytówki.

System operacyjny

Mac OS XKupując skaner zwróćmy przede wszystkim uwagę na to czy system operacyjny obsługiwany przez urządzenie jest kompatybilny z system używanym przez nas. Wiele skanerów jest kompatybilnych z Windows XP, ME, 2000 oraz Mac OS X.