Wizytówki online

Skanery wizytówek

Mobilny skaner wizytówek WorldCard Office

Mobilny skaner wizytówek: WorldCard Office (worldcard.penpowerinc.com)

Skanery do wizytówek są to niezwykle funkcjonalne i praktyczne urządzenia, stanowiące nieodłączny element każdego biznesmena.

Przede wszystkim wydają się być one niezbędne, gdy zależy nam na szybkim i łatwym przetworzeniu danych z wersji papierowej na wersję cyfrową.

Proces skanowania dokumentów za pomocą wyżej wspomnianych urządzeń zajmuje zaledwie kilka sekund, co niewątpliwie stanowi ich dodatkowy atut. Ponadto zaleca się korzystanie z funkcji importowania wszelkich danych kontaktowych bezpośrednio do książki adresowej programu pocztowego. Dzięki temu uzyskamy, bowiem łatwy i szybki dostęp do ważnych danych teleadresowych i zmniejszymy ryzyko ich zniszczenia czy zgubienia.

Skanery do wizytówek polecane są przede wszystkim osobom, które ze względu na intensywność wykonywanej przez siebie pracy zawodowej nie mają już wystarczająco dużo czasu na zajmowanie się dodatkowymi zajęciami, jak na przykład tymi polegającymi na zarządzaniu i segregowaniu kontaktów biznesowych. Osoby takie, bardzo często są zmuszane do podróży służbowych, co jedynie sprzyja nawiązaniu nowych, przyszłościowych kontaktów.

Mobilny skaner wizytówek

Mobilny skaner wizytówek: Neat Mobile Scanner (neatco.com)

Aby jednak utrzymać takie znajomości, należy wymienić się wizytówkami, które zawsze powinno się mieć przy sobie. Niewątpliwie istnieje ryzyko nieświadomego zniszczenia czy zgubienia poszczególnych biletów wizytowych. Dlatego też bezpiecznym rozwiązaniem wydaje się być posiadanie zawsze przy sobie, niewielkich rozmiarów skanera do wizytówek, dzięki któremu można zadbać o to, aby poszczególne kontakty trafiły natychmiast do odpowiednich programów pocztowych czy też zostały przesłane do inteligentnych urządzeń mobilnych.

Mobilny skaner wizytówek Kensington

Mobilny skaner wizytówek: Kensington PocketScan (kensington.com)

Skanery do wizytówek to również znakomite rozwiązanie dla osób, które organizują szkolenia czy konferencje. Wydarzenia takie są, bowiem niebywałą okazją do wymiany wizytówek między poszczególnymi osobami w celu nawiązania i utrzymania nowych kontaktów. Skaner wydaje się być tutaj bardzo przydatny, gdyż nie zajmuje zbyt wiele miejsca a jednocześnie umożliwia szybkie skanowanie danych i uniknięcie zgubienia poszczególnych wizytówek

Te inteligentne urządzenia przydają się również podczas codziennej pracy w biurze. Zamiast przechowywać wszelkie kontakty na biurku, wystarczy przenieść ich zawartość na dysk komputera do jednej bazy danych. Dzięki temu unikniemy ręcznego przepisywania kontaktów oraz zmniejszymy ryzyko ich zawieruszenia.

Skanery do wizytówek są przeważnie niewielkich rozmiarów, co stanowi ich dodatkowy atut, gdyż dzięki temu możemy mieć je zawsze przy sobie.

Cena takiego skanera jest głownie uzależniona od funkcji, które ma spełniać. Warto jednak pamiętać, że jest to dobra inwestycja, dzięki której unikniemy poniewierania się wizytówek na biurku.

Wybierając właściwy dla nas skaner do wizytówek, zwróćmy uwagę na najważniejsze cechy, jakie może czy powinien posiadać.