Wizytówki online

Termodruk

Termodruk, zwany również hot-stamping, jest to nadruk na tkaninie wykonany na papierze i przeniesiony na docelowe podłoże podczas oddzielnej operacji. Przenoszenie odbywa się przez prasowanie transferu na żądanym podłożu.

Maszyna CR-3000 firmy Stamprite Machine Company

Maszyna CR-3000 firmy Stamprite Machine Company


Źródło zdjęcia: http://www.stampritemachine.com/

Metoda ta może być stosowana przy drukach na różnego rodzaju materiałach i kształtach. Mogą to być bardziej popularne w przypadku wizytówek formy płaskie, ale również bardziej nietypowe formy wklęsłe lub wypukłe.

Cechą charakterystyczną termodruku, jest wypukły, wyczuwalny przez dotyk druk. Nadaje to całości oryginalny i profesjonalny wygląd. Dlatego też ta metoda jest szczególnie polecana osobom wyrafinowanym i nastawionym na prestiżowy wygląd wizytówek.

Proces uzyskania takiego efektu jest niestety dość pracochłonny, co podnosi jego koszty. Otrzymana jednak wizytówka jest jedyna w swoim rodzaju i stanowi dobrą reklamę firmy czy przedsiębiorstwa.

Główne zalety termodruku to uniwersalność, oszczędność, oraz praktyczność. Jest to metoda tańsza od sitodruku i lepiej sprawdza się przy małych nakładach.

Maszyny do aplikacji folii do termodruku można podzielić na trzy grupy, co obrazuje poniższy rysunek:

Maszyny do aplikacji folii do termodruku

Maszyny do aplikacji folii do termodruku


Źródło ilustracji: http://pl.wikipedia.org/

Następujący film demonstruje działanie maszyny E2-TR firmy Malahide: